Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Celková situace v oblasti výzkumu a inovací v oblasti domácí péče a příklady dobré praxe projektu z ČR prezentovány na mezinárodním workshopu

14. 03. 2017

Evropská populace stárne, a proto čelí společenským výzvám, které tato změna s sebou přináší. V budoucnu nás čeká situace, že většinu populace budou tvořit senioři se zdravou zvyšující se očekávanou délkou života. Mezinárodní tematický workshop věnovaný výzkumu a inovacím v oblasti domácí péče organizovaný 27. ledna 2017 ve Funchalu (Madeira) nabídnul mnoho příležitostí k výměně příkladů dobré praxe na poli inovativních řešení pro domácí péči. Více jak 100 účastníkůnavštívilo tuto akci, která byla organizována Business Development Institute of the Autonomous Region of Madeira (IDERAM).

Workshop byl součástí evropského projektu “HoCare”, který se zabývá problematikou stárnoucí populace a zaměřuje se na podporu vzniku inovativních řešení domácí péče. Partneři z  Portugalska, Kypru, Slovenska, Bulharska, Rumunska, Litvy, Maďarska a České republiky se zúčastnili této akce v doprovodu významných zástupců zájmových skupin z oblasti domácí péče. Na akci byly představeny současné situace podpory výzkumu a vývoje v domácí péči, a příklady dobré praxe inovativních projektů a praktik řízení a strategického zaměření operačních programů z účastnických zemí. V rámci 3 interaktivních pracovních skupin byly diskutovány možnosti přenositelnosti projektů, řízení a strategického zaměření operačních programů. Důraz byl kladen zejména na vznik inovací skrze reakci na nenaplněné potřeby zjištěné formálními a neformálními poskytovateli zdravotní péče.

Projekt HoCare navazuje na přístup “quadruple-helixu”, inovativního kooperačního modelu, ve kterém uživatelé, firmy, výzkumné organizace a veřejné instituce spolupracují na vytvoření inovací.

Mezinárodní tematický workshop na téma domácí péče organizovaný ve Funchalu přinesl mnoho dobrých praktik z oblasti vzniku inovativních řešení v domácí péči a výměnu znalostí a zkušeností mezi účastníky z různých evropských regionů. DEX Innovation Centre, jako autor Reportu Celkové regionální situace v oblasti výzkumu a inovací v oblasti domácí péče a spolupráce v rámci quadruple-helix kooperace v ČR představil hlavní informace ze situace v ČR a prezentoval 1 příklad úspěšně implementovaného projektu v ČR. Prezentované informace a výstupy můžete vidět a získat níže.

Příští mezinárodní tematický workshop se bude konat v Budapesti (Maďarsku) v březnu 2017 a v Litiji (Slovinsku) v červnu 2017.

Projekt HoCare (PGI01388) probíhá v rámci programu Interreg Europe a je financovaný z  Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti