Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

InnoSchoool podrobně, co teď a co potom?

25. 11. 2019

Projekt InnoSchool se stále vyvíjí a i proto jsme se rozhodli podrobněji vysvětlit jednotlivé kroky, v našem projektu. Tento článek Vám pomůže lépe pochopit jeho detaily, kroky jsme již realizovali a co bude následovat dál.

V čem je projekt jedinečný?

1. Seriózní počítačová hra je klíčovou částí našeho systému, které bude fungovat jako online simulace sociálních inovací a podnikání. Hra bude kombinována s klasickou výukou a s reflexními sezeními s učiteli, aby se maximalizoval dopad na vzdělávání prostřednictvím procesu zážitkového učení.

2. Meziškolská soutěž soutěže a hra bude rovněž napojena na sociální média, čímž se zvýší přitažlivost ILS pro studenty.

3. Workshopy pro učitele pomohou zapojeným pedagogům PILOTU správně pracovat se vzdělávacím systémem a naučí se pracovat se seriózní hrou a všemi dalšími prvky systému InnoSchool.

4. Inkluzivní proces navrhování a vývoje ILS, do kterého jsou zapojeni nejen partneři projektu. Politické orgány, střední školy, zástupci nejen sociálních podnikatelů, a teritoriální organizace pracující v sociálních službách nám pomáhají díky workshopům, poradním skupinám a zájmovým skupinám zlepšovat a definovat nejdůležitější parametry všech částí vzdělávacího systému.

Pilotní nasazení v 9 zemích

Vzdělávací nástroj InnoSchool bude celkem pilotován na 90 školách ze všech zúčastněných regionů. Z každé země by se pak mělo zúčastnit 10 škol a z každé školy pak alespoň 1 třída. Hlavní zodpovědnou osobou bude učitel, který bude hlavním kontaktem a realizátorem PILOTU na škole. Nejprve absolvuje výcvikový kurz a seznámí se s celým nástrojem, aby ho mohl vést ve své vlastní škole. Učitel bude mimo jiné zapojen do závěrečného hodnocení studentů. Realizace pilotního nasazení bude probíhat ve všech školách podobným způsobem, nicméně školám bude ponechána volnost například při rozhodnutí, zda bude PILOT součástí některého z klasických předmětů, nebo jako volitelný kurz.

Zahájení PILOTU v roce 2020

PILOT bude zahájen na přelomu února a března 2020 s odhadovanou dobou trvání 5-8 týdnů. Na základě první výzvy jsme vybrali celkem 69 škol a více než 1600 studentů. Jelikož ještě zbývají volná místa, budeme připravovat 2. otevřenou výzvu, která doplní stávající počet přihlášených škol. V případě zájmu nás kontaktujte na: vojtech.jira@dex-ic.com

Co bude následovat?

Naším cílem je aby se vzdělávací systém InnoSchool rozšířil, do co možná nejvíce škola a regionů. I proto Pilotním nasazením náš projekt nekončí. Po realizaci PILOTU a vyhodnocení jeho výsledků bude ILS aktualizován a bude vypracován akční plán, který stanoví činnosti, které pomohou implementovat ILS na dalších středních školách. K tomu bude vytvořen akční plán, který nám pomůže definovat nejdůležitější kroky a nastavit cíle, ke kterým budeme společně se všemi partnery směřovat.

Projekt je spolufinancován z fondů Evropské Unie (ERDF, IPA, ENI)

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti