Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Projekt NewGenerationSkills bude rozvíjet podnikatelský potenciál mladých lidí

27. 04. 2017

Projekt, který je financován z tzv. Danube Transnational Program, se primárně zaměřuje na mladé lidi ve věku od 15 do 29 let. Dalšími cílovými skupinami jsou malé a střední podniky (MSP), nevládní organizace, města, vzdělávací instituce a také mentoři, lektoři a koučové. Tito všichni se budou podílet na budování a testování společných iniciativ na podporu mladých lidí.

Mladé generace mají potenciál, aby se staly proaktivními motory inovací a zároveň byly hlavními aktéry změny v jejich lokálních komunitách. Nicméně, 62 % mladých lidí ve střední a východní Evropě neuvažuje o vlastním podnikání. Pouze pětina by chtěla začít s vlastním podnikáním, ale považují za velmi obtížný samotný start. To je také důvod, proč se DEX Innovation Centre stal partnerem projektu New Generation Skills. Tento projekt bude souběžně probíhat v Liberci a dále také v ostatních partnerských státech a městech jako například v Maďarsku (Budapešť), Slovinsku (Maribor), Rumunsku (Kluž), Rakousku (Štýrský Hradec), Bulharsku (Sofia) a Srbsku (Bělehrad).

Projekt New Generation Skills se zaměřuje na motivování mladých lidí tak, aby byli schopni sepsat své myšlenky a tyto myšlenky tak mohly růst v úspěšné podniky a sociální inovace. To však vyžaduje změnu uvažování a vylepšené kompetence všech zástupců inovačních ekosystémů. Pro Liberec a Liberecký kraj to znamená, že během třiceti měsíců doby trvání projektu (leden 2017 až červenec 2019) vylepšíme kapacity inovačního managementu, připravíme samosprávu na všechny procesy v projektu, a vytvoříme tzv. Inovační laboratoř, která bude představovat platformu založenou na spolupráci a přátelském prostředí. V této laboratoři budeme vytvářet a testovat vzdělávací program na zdokonalení podnikatelských dovedností mladých lidí.

Díky různým aktivitám projektu, jako jsou například lokální workshopy, přeshraniční návštěvy, mezinárodní meetingy, školení a také další formy mezinárodní výměny zkušeností, dokážeme vybudovat výukový program pro naši Inovační laboratoř a také zajistíme pilotní implementaci, abychom demonstrovali funkčnost konceptu a také změřili jeho dopady. Vše výše popsané ke vzniku tzv. Inovační agendy pro mladé a sérii Místních akčních plánů.

Mladí lidé ve věku 15 až 29 let z Liberce a Libereckého kraje se budou moci zapojit do výukového programu, zúčastnit se mezinárodního inovačního kempu a také veletrhu nápadů. Město, kraj, nevládní organizace, místní malé a střední podniky, vzdělávací a výzkumné organizace a mentoři – kouči budou schopni se zapojit do programu a společně pracovat na vytvoření lepšího prostředí v městě – regionu, tak aby podpořili podnikání mladých lidí a sociální inovační aktivity.

Pro více informací o projektu prosím navštivte oficiální stránku projektu, případně naši stránku.

Několik fotografií z prvního meetingu včetně tiskové konference v Budapešti můžete najít ve fotogalerii pod tímto článkem. DEX Innovation Centre měl při této příležitosti možnosti prezentovat Liberec, region a také promluvit o plánovaných aktivitách v rámci projektu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti