Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

PPI2Innovate nástroje se připravují

01. 12. 2016

V rámci projektu PPI2Innovate připravujeme 3 obecné tematické PPI2Innovate nástroje pro SMART zdravotnictví, SMART energetiku a SMART ICT.

V současné době existují různé nástroje vyvinuté na evropské úrovni, nicméně jsou velmi obecné a nereflektují národní specifika. PPI2Innovate bude stavět na stávajících znalostech a doručí přeložené nástroje, které budou plně upravené dle potřeb do 6 národních institucionálních rámců. Nástroje budou dostupné v maďarštině, češtině, polštině, italštině, slovinštině a chorvatštině, přičemž každý z nich bude brát v potaz národní právní rámce a specifika.

Nástroje budou poskytovat návody, obsahující praktické příklady, jak navrhovat PPI projekty krok za krokem, a to se zaměřením na tyto 3 nejdůležitější body:

  1. Definice potřeb a analýza potřeb
  2. Studie trhu + konzultace
  3. Uzavírání smluv – nejdůležitější aspekt

Návrh dokumentu o obecných PPI2Innovate nástrojích byl připraven Univerzitou v Turíně na základě vstupů od všech partner a prezentován během 1. projektového meetingu v Lublani, Slovinsku.

Během projektového meetingu se realizoval společný vývoj nástrojů a workshop "vzájemného učení", kde partneři a zúčastnění Associated Strategic Partners diskutovali o možných vylepšeních nástrojů s ohledem na jejich národní specifika.

Vytvořené PPI2Innovate nástroje budou použity městem Lublin (Polsko), Somogy County (Maďarsko), regionem Piemonte (Itálie) a Ministerstvem for Public Administration (Slovinsko) během implementace PPI2Innovate pilotů. Účelem pilotů je testování vyvinutého konceptu.

V případě jakýchkoli otázek týkajících se PPI2Innovate projektu, prosím neváhejte kontaktovat Komunikační manažerku projektu, Petru Císařovou, petra.cisarova@dex-ic.com.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti