Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Iniciativy InnoSchool a SoDiCe přinášejí téma inovativního sociálního podnikání a technologií na základní i střední školy

12. 02. 2018

Iniciativa DEX Innovation Centre, InnoSchool (Posílení podnikatelského ducha a sociálních inovací mezi studenty středních škol skrze využití inovativního výukového systému), letos na podzim zaujala na 5. ročníku mezinárodní konference Stakeholder Conference EUSDR PA9 s podtitulem "Budoucnost práce – svět nových dovedností". Zástupce DEX Innovation Centre, Jan Kubalík, zde prezentoval InnoSchool Learning System. Tuto mezinárodní konferenci organizuje Podunajská regionální strategie, která ošetřuje 12 strategických oblastí pro rozvoj Podunajského regionu.

 

Jsme potěšeni zájmem o iniciativu, která se zaměřuje na vzdělávání středoškoláků a posiluje jejich podnikání v oblasti sociálních inovací. K iniciativě se přihlásilo 11 partnerů z 9 zemí, kteří budou společně zavádět inovativní vzdělávací systém. InnoSchool Learning System je založený na kombinaci klasické výuky s on-line simulací založené na hře. Atraktivity pro studenty dosáhneme i prostřednictvím soutěže a sociálních sítí. InnoSchool Learnig System budeme pilotovat v 9 zemích a zapojí se do něj celkem 90 škol. Plánujeme zařazení studijního programu do teritoriálních studijních programů. V současné době celá iniciativa dospěla k bodu, kdy potřebuje podpořit finančně, a proto jsme požádali o financování v rámci 2. výzvy programu Interreg Danube. Nyní čekáme na výsledky, které bychom měli znát každým dnem.

Sociální podnikání a zavádění atraktivních forem výuky, které jsou založené na interakci, zážitku a moderních technologiích vnímáme jako klíčové a přínosné pro další život dětí a pro rozvoj společnosti. Iniciovali jsme tedy podobný program i pro žáky základních škol ve věku 12 – 13 let. Tato nová inciativa s názvem SoDiCe přináší do výuky nejrůznější herní a digitální nástroje pro virtuální simulace, přednášky a poradenství pro učitele a začlenění sociálních médií do výuky. Cílem SoDiCe Learning System je posílení nejen podnikatelského ducha mezi mladými lidmi, ale i schopnosti řešit sociální podnikání s využitím moderních technologií. I zde plánujeme 6 pilotů v různých zemích Evropy, do kterých se zapojí 60 škol,  a prosazení  SoDiCe Learning System do studijních programů.

Věříme se, že naše iniciativy budou finančně podpořeny a že Vám brzy přeneseme pozitivní zprávy o jejich realizaci.  

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti