Upravit stránku

DEX IC představil iniciativu InnoSchool během 5. International Stakeholder Conference of EUSDR PA9

20. 10. 2017

Pátá „International Stakeholder Conference of EUSDR PA9“ se uskutečnila 9. října v Kišiněvu, Moldávii. Jan Kubalík, zástupce instituce DEX IC zde prezentoval o naší iniciativě InnoSchool (Posílení podnikatelského ducha a sociálních inovací mezi studenty středních škol skrze využití inovativního výukového systému).

Iniciativa InnoSchool je zaměřena na skupinu dospívajících ve věku 17-18 let a řeší potřebu změn systému na podporu špatné podnikatelské kultury a nedostatečného zapojení dospívajících do podnikání v oblasti sociálních inovací. Obecným cílem projektu InnoSchool je posílit inovačního a podnikatelského ducha studentů středních škol, a to vývojem a zavedením vysoce inovativního vzdělávacího systému.

Jak jsme se rozhodli dosáhnout hlavních cílů InnoSchoolu? 11 členů z 9 zemí z oblasti Danube (včetně partnerů z Bosny a Hercegoviny, Srbska a Moldávie) budou spolupracovat a realizovat aktivity v rámci 2. výzvy programu Interreg Danube.

Jak Jan popsal během své prezentace, budou realizovány 3 hlavní kroky k dosažení cílů InnoSchoolu:

  1. Vytvoření vysoce inovativního InnoSchool vzdělávacího systému, který bude kombinovat výuku a přednášky s on-line simulací využívající seriózní hru. Aby se zvýšila atraktivita projetu, budou využity komponenty sociálních médií a soutěže.
  2. Bude realizován pilot InnoSchool vzdělávacího systému v 9 zemích, do kterého se zapojí celkem 90 škol. Tím vzniknou příklady dobré praxe a rozvinou se institucionální znalosti.
  3. InnoSchool vzdělávací systém bude začleněn do teritoriálních studijních programů, což zajistí udržitelnou změnu.

V současné době členové iniciativy InooSchol dospěli k bodu, kdy je zapotřebí dalšího financování. Proto jsme podali žádost v rámci 2. výzvy programu Interreg Danube. V současnosti je projekt hodnocen. Doufáme, že vám brzy poskytneme pozitivní zprávy.