Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

DEX IC představil iniciativu InnoSchool během 5. International Stakeholder Conference of EUSDR PA9

20. 10. 2017

Pátá „International Stakeholder Conference of EUSDR PA9“ se uskutečnila 9. října v Kišiněvu, Moldávii. Jan Kubalík, zástupce instituce DEX IC zde prezentoval o naší iniciativě InnoSchool (Posílení podnikatelského ducha a sociálních inovací mezi studenty středních škol skrze využití inovativního výukového systému).

Iniciativa InnoSchool je zaměřena na skupinu dospívajících ve věku 17-18 let a řeší potřebu změn systému na podporu špatné podnikatelské kultury a nedostatečného zapojení dospívajících do podnikání v oblasti sociálních inovací. Obecným cílem projektu InnoSchool je posílit inovačního a podnikatelského ducha studentů středních škol, a to vývojem a zavedením vysoce inovativního vzdělávacího systému.

Jak jsme se rozhodli dosáhnout hlavních cílů InnoSchoolu? 11 členů z 9 zemí z oblasti Danube (včetně partnerů z Bosny a Hercegoviny, Srbska a Moldávie) budou spolupracovat a realizovat aktivity v rámci 2. výzvy programu Interreg Danube.

Jak Jan popsal během své prezentace, budou realizovány 3 hlavní kroky k dosažení cílů InnoSchoolu:

  1. Vytvoření vysoce inovativního InnoSchool vzdělávacího systému, který bude kombinovat výuku a přednášky s on-line simulací využívající seriózní hru. Aby se zvýšila atraktivita projetu, budou využity komponenty sociálních médií a soutěže.
  2. Bude realizován pilot InnoSchool vzdělávacího systému v 9 zemích, do kterého se zapojí celkem 90 škol. Tím vzniknou příklady dobré praxe a rozvinou se institucionální znalosti.
  3. InnoSchool vzdělávací systém bude začleněn do teritoriálních studijních programů, což zajistí udržitelnou změnu.

V současné době členové iniciativy InooSchol dospěli k bodu, kdy je zapotřebí dalšího financování. Proto jsme podali žádost v rámci 2. výzvy programu Interreg Danube. V současnosti je projekt hodnocen. Doufáme, že vám brzy poskytneme pozitivní zprávy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti