Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Nezaměstnaní nad 50 let tvořili své další příběhy

14. 04. 2016
8.4.2016 proběhla v Liberci další akce v rámci projektu RS&RC, který se obecně zaměřuje na metodiku využití příběhů v rámci práce s komunitou lidí sdílející stejný problém. V ČR pracujeme na tomto projektu se skupinou nezaměstnaných lidí nad 50 let, a to ve spolupráci s organizací Plus 50 o.s.Alternativou 50+ o.p.s. a profesionální koučkou paní Židlickou (Agentura Juventa).

Tentokrát jsme se zaměřili na poslední část připravovaného edukačního balíčku pro pracovníky s komunitami - tvorbu nových příběhů, a navázali jsme na 11 detailních rozhovorů a příběhů nezaměstnaných lidí nad 50 let, které byly v rámci projektu shromážděny během ledna a února tohoto roku.

10 účastníků mělo za úkol nejdříve přepsat poznámky z rozhovoru s jiným člověkem do podoby příběhu. Poté si dvojice měly stanovit prioritní hodnotu či myšlenku, kterou měly najít a vybrat ve všech přepsaných příbězích, a zvolit ten příběh, který jejich danému výběru odpovídal nejvíce, včetně zdůvodnění. Na závěr celé akce, během níž se formou otázek zapojovali i naši hosté, paní Červíčková (Plus 50), paní Sokačová (Alternativa 50+) a paní Židlická (Agentura Juventa), měli účastníci znázornit, sepsat a nakreslit svůj nový budoucí příběh ve formě cesty a aktivit nutných k dosažení cílů, které si stanovili. 

Jsme rádi, že účastníci odcházeli z akce pozitivně naladěni a s optimistickým pohledem do budoucna, což je ostatně i cíl tohoto projektu. Všichni hosté také potvrdili, jak velký posun je vidět v přístupu a myšlenkách účastníků v porovnání s akcemi, které byly pořádané na začátku projektu před létem 2015. Věřme, že všichni najdou co nejdříve své vysněné uplatnění!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti