Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

V Maďarsku se v soutěži utkaly mladé technologické týmy projektu NewGenerationSkills

06. 06. 2019

V rámci projektu NewGenerationSkills vznikly zajímavé nápady a projekty. Nejlepší účastníci vzdělávacího programu dostali příležitost představit své nápady na závěrečném setkání projektu v Budapešti. Tam soutěžili s ostatními tými ze zúčastněných zemí.

Díky projektu NewGenerationSkills v Liberci vznikla nová inovační laboratoř µFabLab. Ten jsme otevřeli pro mladé lidi, kteří se zajímají o digitální technologie a podnikání. Pro tyto nadšence jsme navíc vytvořili speciální vzdělávací program, díky kterému měli možnost zlepšit a prohloubit digitální a podnikatelské dovednosti. Během 8 vzdělávacích modulů tak účastníci programu vymýšleli a zlepšovali své podnikatelské nápady. Ti nejlepší se s námi zúčastnili zavěřeného setkání v Budapešti, kde spolu s dalšími mladými studenty z Evropy prezentovali své nápady před odbornou porotou a soutěžili o zajímavé ceny.

Liberec byl reprezentován Filipem a Stefanem, kteří porotě představili svůj inovativní nápad C-Cube. Jde o speciální kryt pro spojované kontakty, kterým hrozí zkorodování z důvodu vlhkého prostředí. Přestože jejich nápad porotu zaujal, nepodařilo se jim v těžké konkurenci 11 dalších týmů umístit na stupních vítězů. Přesto se podle jejich slov jednalo o důležitou zkušenost, která jim pomůže jejich nápad posunout zase o kousek dál.

Projekt je spolufinancován fondy Evropské unie (ERDF, IPA).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti