Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Výzva - celkový výkon

Na výkonu systému záleží. Zvlášť ve chvíli, když se zaměřujeme na design využívající komponenty z 3D tiskárny. Jádrem našeho systému jsou 4 krokové motory, které se běžně používají u 3D tiskáren. Systém musí být schopen dodat až 800 ml vzduchu, teoreticky za 0,5 s. A to pouze za použití PSU 3D tiskárny! Na síle potřebné k práci tedy opravdu záleží. Potřebný výkon je ovlivněn celkovou konstrukcí (většinou mechanickou) systému.

Výzva #1
Výzva vyžaduje většinou dovednosti v oblasti mechanického designu, ale je možná optimalizace v elektronice nebo kódování. Na co se zaměřit?

  • Je převodový poměr optimalizovaný?
    Jaký je nejlepší tvar CAM-Arms?
    Jak optimálně provozovat nebo chladit krokové motory?
    Kam umístit AMBU-bag?

A toto je jen ukázka. Neváhej změnit jakoukoli část mechanického nebo elektronického designu ke zlepšení celkového výkonu.

Dopad
Předpokládáme prezentaci prototypu (v maximální možné kvalitě) se zlepšeným výkonem ve srovnání s původní platformou. Jak budeme měřit? Jednoduše - porovnáme sílu potřebnou ke stlačení 800 ml vzduchu za 0,5 s, abychom viděli reálnou změnu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti