Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Jsi student nebo maker připravený postavit se čelem technologické výzvě?

Máš zkušenost s Arduinem/programováním/mechanickým nebo elektronickým designem?

Chceš být součástí vývoje nouzového plicního ventilátoru?


Co čekat od DEXIC Hacku?

Program začíná úvodním online setkáním 16. 10. 2020 nebo později sledováním záznamu. Během něj vám představíme koncept a konkrétní hack výzvu. Nezáleží na tom, jestli zaregistrujete pouze sebe jako jednotlivce. Spojíme vás s dalším účastníkem a vytvoříme tým. Hackovat budete kdykoli mezi 16. 10. 2020 a 13. 12. 2020 s vypůjčeným vybavením pro váš hack. Naši mentoři s technologickými znalostmi konzultují vaše nápady a dovedou vás k úspěšnému výsledku.

14. 12. 2020 uspořádáme speciální workshop prezentačních dovedností. O dva dny později, 16. 12. 2020, představíte svůj nápad s cílem přesvědčit porotu, že váš nápad je ten pravý. Všechna běžná sezení se budou konat virtuálně za účelem dodržení vládních omezení týkajících se COVID-19.


Příběh

Před rokem jsme v centru Liberce otevřeli zbrusu novou dílnu pro rychlé prototypování DEXIC µFabLab a spustili jsme program NewGenerationSkills se zaměřením na digitální dovednosti.

Když přišel COVID-19, přemýšleli jsme o tom, jak můžeme pomoci. Spolu s mnoha dalšími jsme začali tisknout 3D díly masek, které využíval zdravotnický personál. Ve stejné době měla Itálie a další země problém s kritickým nedostatkem plicních ventilátorů u lidí s těžkým průběhem COVIDu. 

Začali jsme pracovat na nouzovém plicním ventilátoru, který bude sloužit v případě, když jiná řešení selžou nebo nebudou k dispozici. Ventilátor lze téměř celý sestavit z dílů z 3D tiskárny a snadno dostupných komponent. A teď jsme tu - představujeme ti výzvu.


Výzva

Tentokrát se zaměříte na zdokonalení nouzového plicního ventilátoru.

Představujeme 5 výzev souvisejících se zlepšením DEXIC Ventu.


Proč zrovna s námi?

Získáte přístup téměř ke kompletnímu vybavení DEXIC µFabLabu. To zahrnuje 3D tiskárny od Průši, Volteru pro desky s plošnými spoji, Arduino, motory, rezistory, kabeláž, laboratorní zdroje nebo umělé plíce. Zkrátka všechno, co budeš potřebovat pro konstrukci ventilátoru!


Zažij atmosféru našich programů


Zjisti víc o našich mentorech

Setkáš se s některými našimi mentory. Pojďme je představit.

 


Tvůj průvodce


Organizátor DEXIC Hacku

Strategický partner

Partneři - ekosystémy

Sledujte nás