Upravit stránku

Jaký problém projekt InnoSchool řeší?

INNOSCHOOL řeší potřebu systémové změny v podpoře slabé podnikatelské kultury a nízkého zapojení do vzniku sociálních inovací a podnikání již v adolescentním věku. 16. a 17. rok, kdy je mládež na středních školách, je rozhodující pro jejich motivaci a zapojení tak, aby byla ovlivněna jejich budoucí práce a kariérní rozhodnutí. Je zapotřebí vysoce kvalitní střední vzdělávání podporující nejen budoucí zaměstnance, ale také budoucí podnikatele.

Jaké jsou cíle projektu InnoSchool?

Obecným cílem projektu INNOSCHOOL je posílit sociální inovace a podnikatelského ducha studentů středních škol vznikem a zavedením vysoce inovativního vzdělávacího systému (InnoSchool Learning System = ILS), který kombinuje inovativní prvky právě pro adolescenty: (1) seriózní počítačovou hru pro on-line simulace spojené s úvodní přednáškou/reflexí učitelů s cílem maximalizovat dopad vzdělání prostřednictvím experimentálního učení a (2) začlenění sociálních médií a soutěží mezi školami, aby to bylo pro studenty atraktivnější. Prvním z konkrétních cílů InnoSchool je proto ZLEPŠIT ATRAKTIVNOST A DOPAD VZDĚLÁVACÍCH SYSTÉMŮ používaných v učebních osnovách středních škol k posílení sociální inovace a podnikatelského ducha. Druhým specifickým cílem projektu je ZLEPŠENÍ ZNALOSTÍ ZÁJMOVÝCH SKUPIN O VYUŽITÍ INOVATIVNÍCH VZDĚLÁVACÍCH SYSTÉMŮ. Třetím specifickým cílem je ZLEPŠENÍ VZDĚLÁVACÍHO RÁMCE ZAŘAZENÍM ILS DO OSNOV.

V jakém období se projekt realizuje? 

01.09.2018 – 31.08.2021

Kteří partneři spolupracují na InnoSchool projektu?

ČESKÁ REPUBLIKA: DEX Innovation Centre + Liberecký kraj (asociovaný strategický partner)

BULHARSKO: Business Incubator – Gotse Delchev, Entrepreneurship Promotion Centre + Regional department of education - Blagoevgrad

RUMUNSKO: The European Center for Socio Professional Integration ACTA + Centre for Resources and Educational Assistance of Bihor County

MAĎARSKO: Central Transdanubian Regional Innovation Agency Nonprofit Ltd. + Vocational Training Center, Székesfehérvár (asociovaný strategický partner)

RAKOUSKO: Vienna Board of Education, European Office

SLOVENSKO: Technical University of Kosice + Košice Self-governing Region (asociovaný strategický partner) 

BOSNA A HERCEGOVINA: Agency for economic development of City of Prijedor “PREDA-PD” + Ministry of Education and Culture of Republic of Srpska (asociovaný strategický partner)

SRBSKO: Regional Agency for Development and European Integration Belgrade + Ministry of Education, Science and Technological Development (asociovaný strategický partner)

MOLDÁVIE: FACLIA - Association for Children and Youth + Ungheni Education Directorate (asociovaný strategický partner) 

Kde lze nalézt více informací o projektu?

http://www.interreg-danube.eu/innoschool 

Projekt je spolufinancován z fondů Evropské Unie (ERDF, IPA, ENI)

 

Registrační formulář pro školy ke stažení zde: 

Registrační formulář InnoSchooldocx199.33 KB

Registrační formulář pro školy mající zájem o účast v testování vzdělávacího programu.