Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Finální seminář a workshop RSRC

03. 10. 2016

21. září 2016 proběhla v Evropském domě finální akce projektu RS&RC. Inspirační a diskuzní seminář a workshop na téma: Využití storytellingu (vyprávění příběhů) v práci s komunitami / skupinami lidí sdílející společné problémy.

Obsahem semináře bylo zejména přestavení projektu RS&RC a jeho metody při práci s komunitami – storytellingem. Dále se posluchači seznámili s průběhem projektu v České republice, jeho aktivitami a účastníky. Nejzajímavější částí semináře pro diváky bylo představení a diskuze se dvěma účastnicemi projektu  - nezaměstnanými 50+, kterým diváci kladli dotazy. Diskutovány byly jejich zkušeností s projektem a dopad tohoto projektu na ně samotné, a to nejenom při hledání práce, ale i v jejich osobním životě.

Součástí semináře byl i workshop, při kterém si jednotliví účastníci mohli vyzkoušet aktivity z Manuálu, který je součástí Příručky, vytvořené na základě práce s komunitami ve vybraných evropských zemích. Tento projekt běží v několika zemích Evropské unie, v České republice byl zaměřen na komunitu lidí nezaměstnaných 50+. Mezi jeho hlavní výstupy patří Příručka s Manuálem popisujícím použítí storytellingu při práci s komunitami, dále fotky a  videa a vzdělávací kurzy, které by měly být dostupné během několika týdnů.

Více informací naleznete ve videu, prezentaci a fotkách níže.

Video: prezentace výsledků aktivit projektu v ČR

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti