Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

DEX IC kompetenční centrum pro PPI

DEXIC kompetenční centrum pro PPI je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezinárodního partnerství v rámci projektu PPI2Innovate, který vznikl s cílem podpořit rozvoj inovací ve střední Evropě. K tomu se snaží využít možnosti tzv. PPI (veřejné zakázky na inovativní řešení) pro jehož podporu vznikly unikátní nástroje, které umožńují zadavatelům veřejných zakázek podporovat inovace nejen v jejich regionech.

Kompetenční centra vznikla ve všech regionech, které spolupracovaly na projektu PPI2Innovate a jedná se o jednu z několika iniciativ tohoto projektu.

 

Co je účelem kompetenčních center?

  1. Zlepšit znalosti zaměstnanců veřejných zadavatelů při používání PPI;
  2. Podpořit veřejné zadavatele při používání technik PPI, zejména nástrojů SMART PPI2Innovate;
  3. Změnit postoj k PPI;
  4. Dosáhnout a vytvořit propojení se zadavateli, výzkumnými institucemi nebo jinými příslušnými subjekty z inovačních systémů;
  5. Zajistit přenos znalostí, zkušeností a osvědčených postupů mezi zúčastněnými regiony střední Evropy a v rámci vytvořené sítě PPI.

 

S čím (Vám) můžeme pomoci?

V kompetenčním centru chceme využít znalosti, které jsme díky projektu získali a podporovat myšlenku rozvoje inovací díky PPI i po skončení projektu. Našim cílem je i nadále pracovat s výstupy, které vznikly a zvyšovat jejich uplatnění ve veřejném sektoru.

 

Co děláme?

  • Hledáme pro Vás zajímavé informace a novinky nejen v oblasti inovací a PPI
  • Podporujeme osvětu v oblasti PPI
  • Šíříme tematické nástroje (Smart Health, Smart Energy, Smart ICT) vyvinuté v rámci projektu PPI2Innovate mezi zainteresovanými institucemi.

 

Co jsou to tematické nástroje?

Jedním z hlavních výstupů projektu jsou tematické nástroje PPI2Innovate. Jedná se o 3 dokumenty, které slouží jako podrobný návod pro zadavatele veřejných zakázek a názorně jim pomohou s definováním jejich zakázek. Nástroje vznikly na stejném základě, nicméně každý se zaměřuje na veřejné zakázky v jiné oblasti. Konkrétně jsou to tyto oblasti: SMART Energy - Chytrá energie, SMART ICT - Chytré IKT a SMART Health - Chytré zdraví. Nástroje jsou volně ke stažení!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti