Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Akcí "Nákup Inovací" jsme propojili startupy, veřejnou správu a korporace

12. 03. 2019

Na akci "Nákup Inovací" jsme 11. března přivítali více než 40 návštěvníků z řad startupů, veřejné správy, ale také korporací. V rámci akce promluvili inspirativní řečníci z České spořitelny, CzechInvestu, EIT Health a DEX Innovation Centre. Zúčastnilo se také pět zajímavých startupů, které účastníkům představily svá inovativní řešení.

Po krátkém úvodním slovu představil Jan Kubalík (DEX Innovation Centre) iniciativu Startup Europe Week, DEX Innovation Centre a naše zaměření a předal slovo Markétě Havlové (CzechInvest), která promluvila o projektu MyGateway a jak CzechInvest pomáhá českým startupům.

Martin Javnický z České spořitelny chytlavě přiblížil, jak korporace mohou získat cenného partnera v podobě startupu nebo malého a středního podniku. K takovému partnerství bývá dlouhá cesta, ale výsledné řešení pak sklízí úspěch. V návaznosti na řeč o spolupráci se startupy a zajímavých řešeních se představilo pět českých startupů.

ImpromptMe, řešící organizaci osobních schůzek během velkých konferencí; Nice Visions se svým prototypem solárních dlaždic; Ability Concept ukázal své chytré lavičky a další solární řešení; HARDWARIO pak jejich IoT stavebnici a rychlá IoT řešení na míru. Posledním prezentujícím startupem byl VisionQ - čtyřčlenný tým navrhl a zkonstruoval chytré řešení pro sledování spotřeby elektrické energie. Tento produkt také získal největší sympatie odborné poroty a VisionQ tak získal volnou vstupenku na evropské finále Startup World Cup & Summit.

Po přestávce a občerstvení seznámila Markéta Havlová účastníky s nově vytvořeným průvodcem příležitostí veřejných zakázek pro startupy a s benefity, které pro startupy plynou ze spolupráci s veřejnými institucemi. Příkladem může být třeba jistota plateb nebo dlouhodobější kontrakty. Náš partner, Tamás Békási (EIT Health) také prezentoval programy, které EIT Health nabízí českým startupům z oblasti zdravotnictví pro jejich akceleraci a podporu.

Program jsme zakončili panelovou diskusí, během které Markéta Havlová, Tamás Békási, Jan Hauser (Ministerstvo zdravotnictví ČR) a Zbyněk Karban (Statutární město Liberec) diskutovali o zkušenostech s nákupem od startupů nebo malých a středních podniků, nebo co by měly tyto podniky udělat, aby byly schopny prodávat svá řešení veřejné správě nebo korporacím. Během networkingu po akci se návštěvníci seznámili s řečníky a startupy měly možnost osobně prezentovat své produkty.

 Projekt je spolufinancován z fondů Evropské Unie (ERDF).

Organizátoři akce
Partneři akce
DEX-IC-uvodpptx12.08 MB
CzechInvest-uvodpptx1.44 MB
ImpromptMepptx2.24 MB
Nice-Visionspdf3.62 MB
Ability-Conceptpptx2.94 MB
HARDWARIOpdf6.37 MB
VisionQpdf8.09 MB

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti