Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Startup Europe Week v Liberci

Startup Europe Week pomáhá tvořit Evropu jako lepší místo pro podnikání.  Sjednocuje evropské trhy a je otevřen všem zájemcům o problematiku start-upů. 

www.startupeuropeweek.eu

Startup Europe Week je akce podporující startupy a prezentující místní dostupné zdroje pro všechny, kteří chtějí začít podnikat. Tato iniciativa byla založena Evropskou komisí. Je provozována malým mezinárodním týmem a opírá se o pomoc dobrovolníků z řad start-upů a podnikatelů, kteří organizují místní akce. Organizátor místní akce prochází výběrovým řízením. Startup Europe Week byl oficiálně zahájen 1. 2. 2016 v Bruselu a koná se ve více než 40 zemích Evropy, na více než 200 místech.   

Liberec se vedle Prahy a Brna řadí mezi pravidelné místo konání Startup Europe Week v České republice. Přinášíme příležitost  získat aktuální informace, sdílet zkušenosti a kontakty. Chceme přenést zkušenosti ze zahraničí do libereckého regionu a propojovat začínající podnikatele, inovátory, veřejnou správu, akademiky, zkrátka všechny, kteří ovlivňují úspěšný start podnikání," říká Jak Kubalík, ředitel DEX Innovation Centre, které organizuje liberecký Startup Europe Week. 

Formát Start Europe Week je převzatý z amerického Silicon Valley. Je založený na inspirativních příkladech a osobnostech a na networkingu. Respektuje však jedinečnost evropského kontinentu a prostředí, které je charakterizováno jak politickými, tak i ekonomickými rozdíly mezi regiony. Ty hrají velkou roli pro vznik a formování start-upů v Evropě. Start-up Europe week přináší aktuální informace a trendy z daného regionu a  zlepšuje tak podmínky pro vznik místních iniciativ a start-upů.    

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti