Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

eHealth

EIT Health Roadshow ZRUŠENA!

Po pečlivém zhodnocení dané situace jsme se rozhodli zrušit všechny plánované zastávky EIT Health roadshow. Stále se s vámi chceme setkat - rádi virtuálně zodpovíme všechny vaše dotazy týkající se podpory EIT Health.

V České republice jsme spustili Co-creation Lab!

V Praze se poprvé setkali zástupci podniků, veřejné správy, univerzit a výzkumných institucí a organizací, kteří se věnují poskytování sociální péče. Diskutovali společné problémy a další spolupráci v projektu HoCare2.0. Tito účastníci budou součástí tzv. Co-creation labu v České republice.

Vítězný tým lokálních i-Days v Praze odjel do Paříže!

1. listopadu jsme v Praze uspořádali lokální EIT Health Innovation Day. Studenti dostali za úkol navrhnout inteligentní brýle pro seniory s mírnou kognitivní poruchou. Vítězný tým složený ze tří studentek odvedl skvělou práci! Vyhrály cestu do Paříže na Winners event, kde se dále věnovaly práci na jejich nápadu.

Startup Campus V4 Roadshow v Praze ovládla aplikace na odvykání kouření

Ve čtvrtek 17. října se v prostorách inkubátoru UP21 v Praze konala další část soutěže Startup Campus V4 Roadshow. DEX Innnovation Centre (DEX IC) a Startup Campus uspořádaly pitching soutěž pro Health a Medtech startupy, za účelem zviditelnění startupů, navázání nových kontaktů, nebo nalezení partnerů.

Zúčastnili jsme se úvodního setkání platformy Social Life Science - inovace ve službách domácí péče

19.6.2018 se uskutečnilo ve Středočeském inovačním centru úvodní setkání platformy Social Life Science - Inovace ve službách domácí péče a DEX Innovation Centre nemohlo jako realizátor projektu HoCare chybět.

Inovační platforma Středočeského inovačního centra Social Life Sciences si klade za cíl posilnit vzájemnou spolupráci institucí, subjektů i jednotlivců působících v oblasti integrované péče. Do této inovační platformy bude zapojena celá řada odborníků – od univerzit a výzkumných center až po obce a zájmová sdružení. Právě díky zapojení špičkových profesionálů bude platforma Social Life Sciences schopna prosazovat své vize, potřeby a zároveň zajišťovat dostatečnou informovanost o nejnovějších tématech v oboru integrované péče.

​​​​​​​Bude v České republice technologická platforma v oblasti domácí péče?

Ve středu 18. 4. 2018 se v Evropském domě konalo setkání zájmové skupiny projektu HoCare, který podporuje vznik inovací v oblasti domácí péče v České republice. Setkání se zúčastnili zástupci univerzit a vysokých škol, nemocnic, technologických firem, inovačních center i organizací poskytujících zdravotní a sociální služby. Společně diskutovali o možnosti vzniku společné technologické platformy v oblasti domácí péče a realizaci pilotního projektu.   

Jak ICT technologie mohou pomáhat pacientům s lehkou demencí a jejich pečovatelům?

1. února, 8.00 – 14.00
ETSI Telecomunicación, Universidad Politéctica de Madrid
Av. Complutense, 30, 28040, Madrid

Odhaduje se, že v Evropě žije okolo 9 milionů lidí, kteří trpí jednou z forem stařecké demence. Symptomy se zhoršují v průběhu nemoci a postupně ničí mozek člověka.  Projekt  SMART4MD vyvinul aplikaci určenou pro tablety, která se specializuje na potřeby lidí s lehkou demencí. Na konferenci projektový tým a odborníci z oblasti technologií a zravotní péče budou diskutovat o různých přístupech k léčbě pacitetů s lehkou demencí a o tom, jak aplikace SMART4MD a další ICT nástroje mohou zlepšit život nejen pacietům, ale také lidem, kteří o ně pečují doma nebo ve zdravotnických zařízeních. 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti