Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

V České republice jsme spustili Co-creation Lab!

10. 02. 2020

V Praze se poprvé setkali zástupci podniků, veřejné správy, univerzit a výzkumných institucí a organizací, kteří se věnují poskytování sociální péče. Diskutovali společné problémy a další spolupráci v projektu HoCare2.0. Tito účastníci budou součástí tzv. Co-creation labu v České republice.

Jednalo se o první z řady setkání českého Co-creation labu, jehož hlavní funkcí je podpora zavedení procesu spoluvytváření do vývoje nových produktů a služeb v oblasti zdravotní a sociální péče. Představili jsme projekt HoCare2.0 a aktuální aktivity. Hlavním cílem bylo nalézt potřeby, které trápí osoby využívající služby a produkty domácí péče.

Poté jsme se zaměřili na jeden z nejpodstatnějších výstupů projektu, kterým jsou SME a Policy nástroje. Tyto nástroje budou sloužit jako „návod“ pro SME (malé a střední podniky) a veřejné poskytovatele služeb ve chvíli, kdy budou vyvíjet nový produkt nebo službu. Cílem je, aby v takovém případě využívali proces spoluvytváření, který zapojuje všechny důležité účastníky vývojového procesu, včetně koncových uživatelů. Tyto nástroje je provedou celým procesem designování produktu a pomohou tak vytvářet uživatelsky přívětivé produkty a služby. Společně se všemi účastníky jsme diskutovali první verzi těchto nástrojů, její silné a slabé stránky a hledali prostor pro zlepšení.

V druhé části setkání jsme definovali konkrétní potřeby, které poslouží jako podklady pro podniky a Ústav sociálních služeb v Praze 4. Ti na základě těchto potřeb vytvoří nové produkty a služby při využití vznikajících nástrojů. Tyto potřeby vychází ze zkušeností jednotlivých účastníků setkání, ale především ze zkušeností těch, kteří pracují s osobami využívající služby sociální péče.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti