Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Exploitation and dissemination

Účast a networking na ICT 2018: Imagine Digital - Connect Europe

Během 4. - 6. prosince se ve Vídni konala konference ICT 2018. Událost zaměřená na výzkum a inovace se soustředila zejména na priority Evropské Unie ve věci digitální proměny společnosti a průmyslu.

Během 28. Alzheimer Europe konference jsme propagovali aplikaci SMART4MD

Během třídenní konference Alzheimer Europe, 29. 10. – 31. 10. 2018 v Barceloně jsme měli příležitost prezentovat prototyp SMART4MD aplikace zlepšující kvalitu života lidí s mírnou demencí.

Firmy a odborníci diskutovali 4. průmyslovou revoluci v libereckém regionu

V úterý 12.12.2017 se v Krajské vědecké knihovně v Liberci setkali zájemci  a odborníci z řad místních firem, akademické a bankovní sféry, aby získali informace o zavádění průmyslu 4.0. Workshop přiblížil teoretické i praktické poznatky o průmyslové revoluci 4.0 v libereckém regionu. Na závěr byly prezentovány zkušenosti z Polska a Maďarska prostřednictvím virtuálního spojení.      

DEX IC objevovalo synergie na ICT Proposers' Days 2017

ICT Proposers' Days 2017 se konaly 9. a 10. listopadu v Budapešti. Mezi více než stovkou odborníků ze 49 zemí Evropy byli i zástupci DEX Innovation Centra (DEX IC) z Liberce.   Účastnili se největší networkingové akce s předem naplánovanými schůzkami. Během dvou dnů absolvovali více než 30 schůzek, aby budovali partnerství a dobré vztahy se společnostmi, které mají zájem o účast v evropském programu Horizont 2020 pro roky 2018 – 2020.

Projekt SMART4MD představil logo projektu

DEX Innovation Centre hrdě představuje oficiální logo projektu SMART4MD, které reflektuje jeho hlavní téma - Support (podpora), Monitoring (monitoring) and Reminder (připomínání) Technology (technologie) for Mild Dementia (pro mírnou demenci).

Výsledky 1. fáze uživatelského výzkumu projektu SMART4MD pro pacienty s mírnou demencí

Projekt SMART4MD úspěšně ukončil 1. fázi výzkumu, která zahrnovala rozhovory s lékaři a odborníky z oboru zdravotnictví. Součástí byly také skupinové diskuse s lidmi trpícími poruchami paměti či mírnou demencí a jejich pečovateli.

Průzkum mezi pacienty s problémy s pamětí, jejich pečovateli a zdravotníky

V lednu 2016 proběhl v Liberci a v Praze, v rámci projektu SMART4MD, úspěšně průzkum mezi lidmi s poruchami paměti, jejich pečovateli a ošetřujícími zdravotníky. Ti byli vyzpovídáni formou skupinové diskuse či pomocí individuálních rozhovorů.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti