Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Průzkum mezi pacienty s problémy s pamětí, jejich pečovateli a zdravotníky

31. 01. 2016
V lednu 2016 proběhl v Liberci a v Praze, v rámci projektu SMART4MD, úspěšně průzkum mezi lidmi s poruchami paměti, jejich pečovateli a ošetřujícími zdravotníky. Ti byli vyzpovídáni formou skupinové diskuse či pomocí individuálních rozhovorů.

Výsledky tohoto průzkumu budou, ve spolupráci s projektovými partnery z dalších zemí Evropské Unie podílejících se na tomto inovativním výzkumném projektu, formovat vznik inovativní aplikace pro tablet cílené na pacienty s těmito poruchami. Ta by měla umožnit nejen zpomalení zhoršení stavu pacienta s poruchami paměti do horších stádií demence, ale i snížení záteže pro pečovatele. Vývoj prototypu, který projde ještě jednou fází průzkumu mezi pacienty, pečovateli i lékaři, je plánován k dokončení v létě 2016. Od září 2016 by měla být aplikace pilotně vyzkoušena na 2 roky na vzorku nejen českých pacientů s problémy s pamětí.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti