Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

DEX IC objevovalo synergie na ICT Proposers' Days 2017

20. 11. 2017

ICT Proposers' Days 2017 se konaly 9. a 10. listopadu v Budapešti. Mezi více než stovkou odborníků ze 49 zemí Evropy byli i zástupci DEX Innovation Centra (DEX IC) z Liberce.   Účastnili se největší networkingové akce s předem naplánovanými schůzkami. Během dvou dnů absolvovali více než 30 schůzek, aby budovali partnerství a dobré vztahy se společnostmi, které mají zájem o účast v evropském programu Horizont 2020 pro roky 2018 – 2020.

Proposers' Days organizované Evropskou komisí jsou zaměřeny na podporu výzkumu a vývoje v oblasti informačních a komunikačních technologií. Návštěvníci diskutovali o výsledcích výzkumu, inovacích a nových technologiích. Hledali společná témata a možnosti spolupráce  s akademickou obcí, výzkumnými ústavy, zúčastněnými stranami z oblasti průmyslu, malými a středními podniky a vládními činiteli z celé Evropy. K diskusi bylo připraveno téměř 60 témat souvisejících s digitálními inovacemi. DEX IC, které se konference zúčastnilo již to sedmé, se zajímalo především o informační a komunikační technologie jako nástroje pro inovaci v oblasti zdravotnictví, energetiky, automobilového průmyslu.  

DEX IC se zaměřuje na inovativní e- řešení. V oblasti zdravotnictví jsou to zejména procesy prototypování, testování, laboratorních pokusů a velkých pilotů. Má bohaté zkušenosti s  oslovováním a  zapojováním uživatelů do přípravných a testovacích fází.  DEX IC propojuje potřeby inovátorů a výzkumníků s firmami a podnikateli. Kaučuje start-upy ve všech fázích jejich rozvoje a  pomáhá jim získat finance. Je organizátorem Startup Europe Week v Liberci a připravuje zde vlastní akcelerační program. V oblasti výzkumu a inovací podporuje přenos technologií a rovněž je expertem na šíření, přenos a kapitalizaci výsledků výzkumu, komercionalizaci, vypracování business plánů a plánů rozvoje.

Pokud máte zájem o bližší informace a spolupráci, kontaktuje prosím Petru Mišákovou, petr.misakova@dex-ic.com.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti