Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

technology transfer

Účast a networking na ICT 2018: Imagine Digital - Connect Europe

Během 4. - 6. prosince se ve Vídni konala konference ICT 2018. Událost zaměřená na výzkum a inovace se soustředila zejména na priority Evropské Unie ve věci digitální proměny společnosti a průmyslu.

​​​​​​​Bude v České republice technologická platforma v oblasti domácí péče?

Ve středu 18. 4. 2018 se v Evropském domě konalo setkání zájmové skupiny projektu HoCare, který podporuje vznik inovací v oblasti domácí péče v České republice. Setkání se zúčastnili zástupci univerzit a vysokých škol, nemocnic, technologických firem, inovačních center i organizací poskytujících zdravotní a sociální služby. Společně diskutovali o možnosti vzniku společné technologické platformy v oblasti domácí péče a realizaci pilotního projektu.   

Firmy a odborníci diskutovali 4. průmyslovou revoluci v libereckém regionu

V úterý 12.12.2017 se v Krajské vědecké knihovně v Liberci setkali zájemci  a odborníci z řad místních firem, akademické a bankovní sféry, aby získali informace o zavádění průmyslu 4.0. Workshop přiblížil teoretické i praktické poznatky o průmyslové revoluci 4.0 v libereckém regionu. Na závěr byly prezentovány zkušenosti z Polska a Maďarska prostřednictvím virtuálního spojení.      

Na Ministerstvu průmyslu a obchodu se setkali odborníci k diskusi o podpoře inovací v domácí péči v rámci projektu HoCare

Jak podpořit vznik nových inovací v oblasti domácí péče? Nejen na tuto aktuální otázku hledali odpověď odborníci na setkání v rámci projektu HoCare. 

DEX IC objevovalo synergie na ICT Proposers' Days 2017

ICT Proposers' Days 2017 se konaly 9. a 10. listopadu v Budapešti. Mezi více než stovkou odborníků ze 49 zemí Evropy byli i zástupci DEX Innovation Centra (DEX IC) z Liberce.   Účastnili se největší networkingové akce s předem naplánovanými schůzkami. Během dvou dnů absolvovali více než 30 schůzek, aby budovali partnerství a dobré vztahy se společnostmi, které mají zájem o účast v evropském programu Horizont 2020 pro roky 2018 – 2020.

Konference Společnost – IKT – Ekonomie – Průmysl 4.0 v Maďarsku

V pondělí 21. listopadu se konala v Budapešti v Maďarsku mezinárodní konference nazvaná „Společnost – IKT – Průmysl 4.0”, zabývající se digitalizací a jejím dopadem na ekonomii a společnost.

Průmysl 4.0 popisuje uspořádání výrobních procesů založených na technologii a přístrojích autonomně komunikujících mezi sebou v rámci hodnotového řetězce: model ‘inteligentní’ továrny budoucnosti, kde počítačem řízené systémy monitorují fyzické procesy, vytvářejí virtuální kopie, fyzického světa a dělají decentralizovaná rozhodnutí, která plynou ze sebou řízených mechanismů.

Budapešť přivítá konferenci na téma Society - ICT- Economy - Industry 4.0

Dne 21.11. 2016 proběhne v Budapešťi finální konference projektu V4mula na téma Society - ICT- Economy - Industry 4.0. 

Jako spolu-moderátor této akce srdečně zveme všechny naše partnery i další osoby či organizace se zájmem o téma Industry 4.0. Rádi vás na konferenci uvidíme a potkáme.

Program konference naleznete v souboru níže. Registraci prosím proveďte přímo přes http://innoskart.eu/en/v4mula . Děkujeme a těšíme se naviděnou.

Semináře a workshop na téma "RRI, transfer technologií a kapitalizace duševního vlastnictví" přispěl k sdílení zkušeností zúčastněných

Dne 12. 4. 2016 se v Evropském domě v Praze uskutečnila akce na téma „RRI, transfer technologií a kapitalizace duševního vlastnictví“. V dopolední části proběhl training program, odpoledne pak workshop na téma „Koncepce transferu technologií, současný stav a vize do budoucna“. Obě části programu byly v anglickém jazyce.

Zúčastněte se RRI, Technology Transfer and Capitalization of Intellectual Property akce v Praze, 12.4.

Dne 12. dubna 2016 se v Evropském domě v Praze uskuteční akce v rámci projektu V4Mula. Můžete se těšit na dvě části – v dopoledním bloku proběhne training program na téma „RRI, transfer technologií a kapitalizace duševního vlastnictví“, od 12:45 pak začne workshop pojmenovaný „Koncepce transferu technologií, současný stav a vize do budoucna“. Dopolední i odpolední program budou v anglickém jazyce.

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti