Upravit stránku
Skip to main content

DEX IC in Media

Who writes about us? We deliver innovative solutions across industries, as well as success stories of our Alumni startups. Check out a few articles about us and our activities. 

ISP21.cz: Jak pomoci starším pracovníkům získat práci v digitálu?

Pracovníci nad 50 let se většinou obtížně vyrovnávají s novými technologiemi. I kvůli tomu jsou často na trhu práce znevýhodněni. Začali pracovat v předdigitální době, a když jde o přijetí nových technologií, ve srovnání s mladými lidmi mají odlišné potřeby. Míra zaměstnanosti starších pracovníků (55 – 64 let) v EU-27 je v současnosti 40 %. Proto je naléhavě potřeba lepší a delší pracovní kariéry pro lidi nad 50 let.

Projekt eDigiStars si klade za cíl přeměnit starší pracovníky na OSVČ v digitálu. Pomáhá lidem získat požadované dovednosti; firmám naopak zajišťuje kvalifikovanou pracovní sílu, aby zůstaly konkurenceschopné.

Read the whole article at https://bit.ly/3TTTY4gISP21.cz

Devítka: Digitální dovednosti pro uchazeče o zaměstnání nad 50 let

Přímo financovaný projekt EU eDigiStars je zaměřen především na vzdělávání v oblasti digitálních dovedností a rekvalifikace, které reagují na proměňující se požadavky pracovního trhu.

Závěrem roku 2021 proběhla pilotní fáze projektu EU eDigiStars, která nabídla vhled do sociálního aspektu evropských projektů. Vzdělávání v oblasti digitální gramotnosti bylo zaměřeno na uchazeče o zaměstnání starší padesáti let.

Read the whole article at https://www.praha9.cz/sites/default/files/devitka/pdf/devitka_01_2022_web.pdf

Forbes: How The Coronavirus Is Transforming Innovation

Tuck Business School's Vijay Govindarajan underlines how important our ability to forget is to innovation. In his three-box solution, a crucial element is for us to reassess the things we've always done, and stop doing many of them. This not only removes barriers to change, but frees up resources that can be better spent on transformation.

"Overcoming the status quo is arguably the toughest challenge facing any startup, but especially one whose technologies or processes are relatively unproven," says Jan Kubalik, founder of the DEX Innovation Centre. "Incumbent players have often invested heavily in a certain way of working, and it's become deeply entrenched.

Read the whole article at www.forbes.com/how-the-coronavirus-is-transforming-innovation

Roklen24: Svět sám o sobě nebude lepší. Je třeba mu pomoci

Naše planeta má omezené množství přírodních zdrojů, které jednou nebudou. Cílem DEX Innovation Centre je podporovat digitální inovace a výzkum, které mají pozitivní dopad na společnost a mohou svět udělat o něco lepším. Například v Česku máme velice kvalitní startupové prostředí s množstvím znalostí. S tímto arzenálem jsme na dobré cestě k tomu, aby tu vznikaly skvělé týmy s potenciálem dobýt svět, řekl v rozhovoru pro server Roklen24 Jan Kubalík, CEO DEX Innovation Centre.

Read the whole article at roklen24.cz/svet-sam-o-sobe-nebude-lepsi-je-treba-mu-pomoci

Forbes: Why Human Capital Is The Key To Startup Success

Securing the human capital you need to make your startup successful may be the unsexy brethren to venture investment, but it is far more likely to drive your business forward. The lessons from the INSEAD/Harvard study should provide you with some useful pointers on how to do so successfully.

"The image of entrepreneurship is mythologized by the lone genius in their garage creating the future, but the reality is that startups require strong networks and partnerships in order to grow their business," Jan Kubalik, CEO of DEX Innovation Centre says. "Startups lack the resources they require internally, so it's vital that they can develop these partnerships if they are to grow."

Read the whole article at www.forbes.com/why-human-capital-is-the-key-to-startup-success

Tyinternety.cz: Demoday libereckého DEXIC Acceleratoru vyhrál InoCure vyvíjející membránu simulující tkáň

Čtvrteční večer 9. května 2019 proběhl v pražském HubHubu ve znamení finálních prezentací digitálních startupů s pozitivním dopadem na společnost. Sedm mezinárodních startupů se do programu DEXIC Accelerator probojovalo z konkurence 140 mezinárodních firem. 

Po poslechu všech sedmi přednášejících se porota rozhodla udělit prvenství startupu InoCure. Ten vyvinul membránu věrně simulující tkáň. Díky tomu dokáží významně zkrátit čas na vývoj nových léků, ušetřit velké množství laboratorních zvířat i financí.

Read the whole article at tyinternety.cz/demoday-libereckeho-dexic-acceleratoru-vyhral-inocure-vyvijejici-membranu-simulujici-tkan

BusinessInfo.cz: Města mohou ušetřit díky chytrému zadávání veřejných zakázek

Veřejné instituce nakupují zboží a služby skrze veřejné zakázky. Ty ale zároveň mohou být nástrojem pro zavádění moderních technologií a postupů – v takovém případě pak mluvíme o veřejných zakázkách na inovativní řešení (PPI – Public Procurement of Innovation). Ve většině regionů střední Evropy chybí rozsáhlejší používání PPI díky nedostatečným nástrojům a znalostem. Tento trend se v posledních 3 letech snaží měnit liberecké inovační středisko DEX Innovation Centre prostřednictvím projektu PPI2Innovate.

Read the whole article at www.businessinfo.cz/mesta-mohou-usetrit-diky-chytremu-zadavani-verejnych-zakazek

EkonTech: Startupy, fenomén 21. století

Inovativní podnikání může vyzkoušt každý. Založit firmu postavenou na využívání moderních technologií netrvá ani den, budování úspěšného startupu je však tvrdá práce. Nové firmy založené na přelomovém nápadu však již ve světě generují i miliardové zisky. 

Full article at https://issuu.com/ekontech.cz/docs/ekontech_49rijen2020_web/18

 

E15: Lékař v notebooku

Konzultace s lékařem po telefonu či internetu po vypkunutí koronavirové epidemi letos na jaře v Česku takřka neexistovaly. Takzvaná telemedicína byla k mání většinou jen pro vybrané pacienty v některeých pokrokových nemocnicích nebo klinikách. Po půl roce mají lékaře na dálku už desetitisíce pacientů. 

Full article at https://www.flipsnack.com/dexic/lekar-v-notebooku

CzechStartups.org: Whalebone vyhráli Grand finále DEXIC Boot Campu o nejlepší prezentaci

5. 3. 2018 se v kulturním domě Vratislavice 101010 utkaly startupy z celé České republiky o nejlepší soutěžní  pitch za účasti hejtmana Libereckého kraje Martina Půty. Vyhrála firma z Brna, Whalebone, která filtruje nebezpečí na internetu. Během pondělního odpoledne diváci čerpali inspiraci od vzkvétajících firem, které už našly své místo na domácích i mezinárodních trzích, a také viděli prezentaci na téma, co vše se dá vytěžit z neúspěšného projektu. Celý program byl zakončen výměnou kontaktů a zkušeností během závěrečného networkingu.

Celý článek na www.czechstartups.orgúwhalebone-vyhrali-grand-finale-dexic-boot-campu-nejlepsi-prezentaci

h2020.cz: Vyhlášen vítěz českého finále soutěže PowerUp! 2020

Účastníky uvítal Jan Kubalík, ředitel DEX Innovation Centre, které je inovačním hubem EIT InnoEnergy v Česku, a zmínil, že české subjekty se do této soutěže zapojili již potřetí. Osm českých start-upů poté představilo svá řešení v oblasti udržitelné energetiky prostřednictvím krátkých videí. Porota následně vybrala vítěze národního finále – start-up Pocket Virtuality, který získal kredit v hodnotě 10 000 USD od společnosti Amazon Web Services a představí se společně s dalšími 13 vítězi z ostatních zemí na Grand Finále, které proběhne online. 

Read the whole article at www.h2020.cz/vyhlasen-vitez-ceskeho-finale-souteze-powerup-2020

CzechInvest: Město Liberec přivítalo Startup Europe Week

Liberec ožil mezinárodní iniciativou pro začínající podnikatele Startup Europe Week. Spolu s Prahou a Brnem se tak stal jedním ze tří českých měst, která tuto celoevropskou iniciativu pro začínající podnikatele organizovala. Celkově akci podpořilo ve stejný týden více než 220 měst ze 40 zemí Evropy.

Účastníci se z šesti připravených prezentací dozvěděli, jakou konkrétní podporu mohou začínající podnikatelé získat pro realizaci svých nápadů přímo v libereckém regionu, obecně v České republice, ale také jaká je možnost podpory přímo ze strany EU či agentury CzechInvest.

Read the whole article at www.czechinvest.org/Mesto-Liberec-privitalo-Startup-Europe-Week

Energie21: Nový program podpory pro startupy

České startupy v oblasti energetiky, dopravy a zdravotnictví mají nyní příležitost získat informace a přístup k finančním zdrojům, které z nich mohou udělat technologické lídry. Nově otevřený program Primer je naučí jednat s případnými investory, ukáže fungující marketing či další dovednosti potřebné pro úspěšné řízení firmy. Účast v programu je zdarma.

Pre-akcelerační program Primer pomáhá začínajícím startupům ve střední a východní Evropě inovovat a růst. V České republice jej organizuje DEX Innovation Centre, neziskové, multidisciplinární výzkumné centrum v Liberci se zaměřením na aplikaci digitálních řešení skrze různé sektory.

Read the whole article at www.energie21.cz/novy-program-podpory-pro-startupy

Liberec.cz: Žáci základních škol mohou získat zkušenosti k sociálnímu podnikání

Liberečtí radní schválili zapojení statutárního města jako strategického partnera do mezinárodního projektu zaměřeného na podporu sociálního podnikání s využitím digitálních dovedností a technologií žáků základních škol. Projekt, jehož partnerem je DEX Innovation Centre, cílí na budování pozitivního přístupu a elementárních kompetencí žáků ZŠ k podnikání jako takovému.

„Jednotlivé aktivity projekty jsou velmi atraktivní, protože vycházejí z moderních metod i zálib žáků. Součástí tak bude kombinace počítačové seriózní hry (serious game), digitálního kitu/nástrojů/hraček pro děti, a klasické výuky pro představení jednotlivých témat. Pokud DEX souběžně vyjde projekt s Libereckým krajem, který cílí na střední školy, dokážeme účinně propojovat oba stupně vzdělávání, což by bylo ideální,“ podotkl náměstek Ivan Langr.

Read the whole article at www.liberec.cz/zaci-zakladnich-skol-mohou-ziskat-zkusenosti-k-socialnimu-podnikani

Liberec.cz: Liberec má dílnu pro technologické nadšence

Studentům, absolventům, startupům a malým a středním podnikatelům je v Liberci nově k dispozici unikátní dílna DEXIC μFabLab pro vývoj prototypů. Technologická dílna je určena lidem, která sousedí s Krajskou vědeckou knihovnou a pyšní se moderními technologiemi jako 3D tisk, tisk plošných spojů (PCB) IoT stavebnice či robotizace, bude v pilotní fázi možné navštěvovat v rámci bezplatného digitálně-podnikatelského vzdělávacího programu.

„Po skončení prvního vzdělávacího programu bude µFabLab nadále sloužit studentům, ale prostory budou přístupné i startupům a malým a středním podnikatelům, kteří budou mít zájem o vývoj vlastních prototypů,“ řekl manažer DEXIC μFabLab​​​​u Vojtěch Jíra.

Read the whole article at www.liberec.cz/cz/obcan/aktuality/zpravy-z-mesta/liberec-ma-unikatni-dilnu-pro-technologicke-nadsence

This website uses cookies

We are using cookies to provide better services and content for our visitors. You can update your preferences or learn more about our Privacy Policy.

Settings

Your privacy is important. You can choose from the cookie settings below. Privacy Policy.