Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

EIT Health InnoStars vzdělávací návštěva v Oxfordu

27. 06. 2019

V Oxfordu se v tuto chvíli koná CLC Studijní návštěva EIT Health InnoStars. Od 26. do 28. června pořádá OXENTIA studijní návštěvu s cílem představit inovační ekosystém Oxfordu. Ten je proslulý jak svým vizionářským postojem, tak na podporou, kterou poskytuje inovátorům z různých prostředí.

DEX Innovation Centre je EIT Health RIS Hubem v České republice. V současné době se jeden z našich členů týmu účastní návštěvy CLC v Oxfordu. Cílem pozvání  zainteresovaných stran je jejich zapojení do adaptace a implementace osvědčených postupů EIT Health komunity, zahájit vzájemnou diskusi o rozvoji KTI (Knowledge Triangle Integration) v regionu a usnadnit vytváření sítí kontaktů s EIT Health InnoStars Partners.

Po úvodní řeči představil Dr. Nathan Pike, ředitel školení v Oxentii, Oxfordský inovační ekosystém a lekce pro transfer technologií. Dotkl se také tématu investování „Pokud jde o investice do společností v tzv. early-stage, investoři poskytující rizikový kapitál by mohly mít problém investovat do neprověřených společností. Tento problém ale pomalu mizí“. Také identifikoval problémy v inovačním ekosystému. Jedním z nich může být například nedostatek vzájemné spolupráce mezi univerzitami a průmyslem.

Následně Ed Butcher a Samantha Decombel představili divákům příklady úspěšného projektu University Oxford Nanopore a rodícího se FitnessGenes.

Po obědě pan Tim Hart přednesl projev o využívání obchodního modelu. Říká, že "Pokud budeme stimulovat studentskou komunitu (obvykle složenou z mezinárodních studentů), často najdeme katalyzátor změn.“ Zmínil se také o tom, že pouze 10% všech startupů selhává díky technologii. Na druhé straně 90% startupů selže, protože pracují na produktu, který nikdo nechce. Proto je třeba, aby se startupisti důkladně zamysleli nad hodnotou produktu pro zákazníka. Ta by měla vždy uspokojovat jeho potřeby.

Paní Catherine Spencerová byla poslední mluvčí dne. Představila Oxfordský startup nkubátor a jak se měnil v čase. Změny, jako jsou větší rozmanitost zaměření, podpora nebo mentoring od velkých firem nebo týdenní školení pro týmy, vedly k neuvěřitelným výsledkům. V této době mají čekací listinu startupů a poptávka po inkubaci stále roste. Od února 2018 mají více než 100 přihlášek ročně. Vyjádřila se ke změnám: „Klíčem úspěšného inkubátoru není žádat o peníze, s výjimkou týmů.


Během tohoto roku se v partnerských zemích uskuteční jedna další návštěva CLC. Bude otevřená všem klíčovým zúčastněným stranám s cílem usnadnit předávání znalostí a zvýšit povědomí o klíčových faktorech úspěchu rozvoje inovačního ekosystému.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti