Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Aplikace SMART4MD pomůže lidem s mírnou demencí

23. 08. 2017

Čtyřletý projekt SMART4MD (Support Monitoring and Reminder Technology for Mild Dementia), na jehož vývoji se aktivně podílí také náš institut, připravuje aplikaci pro tablety, která bude určena především pro lidi s mírnou demencí.

Aplikace pacientům připomene, kdy si mají vzít léky nebo jim umožní sdílet jejich osobní zdravotní údaje s pečovateli a ošetřujícími lékaři. Cílem aplikace SMART4MD je zlepšit kvalitu života lidí s demencí a jejich pečovatelů, zvýšit dodržování postupů léčby, snížit finanční náklady spojené s pacienty, kteří nedocházejí na kontroly nebo zmeškají hospitalizaci a také přispět ke snížení funkčního poklesu pacientů.

Aplikace SMART4MD svým uživatelům nabídne nejen možnost aktivně dohlížet na kvalitu svého života, průběh onemocnění a spoustu dalších zdravotních faktorů, ale také např. denní plánovač s aktivitami, léky a termíny schůzek, který umožní pacientům žít nezávislý život a lépe pečovat o své zdraví, fotoalba jako vizuální pomůcky, které pomáhají lidem udržovat plnohodnotné spojení se svými přáteli, rodinou a ošetřujícími týmy nebo přehledné grafy a tabulky, které usnadní vizualizaci pokroku zdravotního stavu a dodržování léčebných procedur. Nedílnou součástí aplikace bude také sdílení sledovaných zdravotních údajů s lékaři, pečovateli a rodinou.

Na výzkumném projektu SMART4MD spolufinancovaném ve výši 4 miliony EUR rámcovým programem pro výzkum a inovace EU, Horizont 2020, spolupracuje deset projektových partnerů z průmyslového a akademického sektoru z celé Evropy. Kromě našeho DEX Innovation Centre se projektu dále účastní Consorci Sanitari De Terrassa, SAS-IBIMA a Universidad Politecnica De Madrid (všichni Španělsko), Anglia Ruskin University a Pow Health (oba Velká Británie), Alzheimer Europe (Lucembursko), Athena ICT Limited (Izrael), Blekinge Tekniska Hogskola (Švédsko) a UC Limburg (Belgie).

Více informací o celém projektu najdete na http://smart4md.eu

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti