Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Prvních 10 rozhovorů formou příběhu nezaměstnaných nad 50 let.

01. 02. 2016

DEX Innovation Centre v lednu zorganizoval v Liberci 10 individuálních rozhovorů s nezaměstnými nad 50 let v rámci projektu Raising Strong and Resilient Communities (RS&RC).

Projekt RS&RC pracuje s inovativním přístupem řešení společného problému skupiny/komunity skrze vyprávění příběhů. Účelem tohoto projektu je ukončit negativní individuální pocity a postoje typu "nejde to" či "to nezvládnu" a přeměnit je ve společně sdílené cíle a řešení typu "když udělám toto, tak .." či "abych dosáhl tohoto, musím ...". V rámci tohoto projektu spolupracuje několik evropských organizací, přičemž každá pracuje lokálně s jinou skupinou/komunitou lidí. DEX Innovation Centre pracuje v ČR se skupinou nezaměstnaných nad 50 let, a to za spolupráce s neziskovými organizacemi Plus 50+ o.s. a Alternativa 50+ o.p.s. a s významnou podporou Úřadů práce v Liberci a Jablonci nad Nisou.

 

Po několika již proběhlých skupinových akcích jsme se tentokráte zajímali již o detailní rozhovor s jednotlivci z této kategorie. Na řadu přišly otázky týkající se minulosti, současnosti i budoucnosti. Rozhovory byly velmi zajímavé a někdy odkryly i významné sensitivní momenty. Další zájemce z řad nezaměstnaných nad 50 let budeme zpovídat během února v Praze či mohou na naše otázky odpovědět písemnou formou, nejlépe skrze online formulář či požádáním zaslání otázek poštou na náš kontakt.

Na tyto rozhovory dále navážeme skupinovou akcí během března, kde budeme se sesbíranými odpovědmi dále skupinově pracovat.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti