Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Startupy a SME mají možnost vytvářet nové produkty pomocí inovativní metody – přihlaste se a buďte jednou z vybraných společností

24. 08. 2020

Hledáme startupy a malé a střední podniky (SMEs), které se zapojí do tvorby nových produktů pomocí metody spoluvytváření (co-creation). Během tohoto procesu se společnosti zaměří na rozvoj digitálních inovací v oblasti domácí péče. Do otevřené výzvy je možné se hlásit až do 30. 9. 2020 a účast v ní je zcela zdarma!

Výzvu otevíráme v rámci projektu HoCare2.0 a jejím cílem je vývoj a dodávka inovativních řešení zdravotní a sociální péče prostřednictvím procesu spoluvytváření. Tohoto procesu se účastní zástupci tzv. Quadruple Helixu: Startupy a SME, poskytovatelé domácí péče, univerzity a samotní koncoví uživatelé – senioři , pečovatelé a rodinní příslušníci.

Jsme EIT Health hubem pro ČR a těmito aktivitami navazujeme na námi úspěšně realizované projekty jako je projekt HoCare, který se stal odrazovým můstkem pro další aktivity v oblasti zdravotní a sociální péče.

Komu je výzva určena?

Výzva je určena startupům a malým a středním podnikům z ČR, které chtějí realizovat (nebo usnadnit proces realizace) inovativního produktu založeného na digitálním řešení v oblasti zdravotní nebo sociální domácí péče. Toto řešení musí odpovídat jedné z potřeb definovaných samotnými koncovými uživateli:

 • Potřeby související s léčbou
 • Činnosti každodenního života
 • Soběstačnost
 • Sociální potřeby
 • Emocionální potřeby
 • Informační potřeby

Detaily a specifické potřeby ke každé kategorii najdete v kompletním znění výzvy.

Co Vám účast přinese?

 1. Přístup k cílové skupině, díky které snadno získáte cennou zpětnou vazbu na vyvíjený produkt
 2. Znalosti a know-how o procesu spoluvytváření v rámci Quadruple Helixu, včetně odborného vedení.
 3. Usnadnění tvorby nového, nebo redesign stávajícího produktu (služby).
 4. Podpora a pomoc během vývojového procesu ze strany zástupců Quadruple Helixu (SMEs, Poskytovatelé domácí péče; Univerzity a výzkumná centra; uživatelé služeb).
 5. Propagace a zviditelnění vaší společnosti a vašich produktů / služeb.
 6. Seznam potřeb uživatelů domácí péče, které jsme definovali za pomocí všech členů QH (viz. odkaz níže)

Jak bude proces probíhat?

Na základě přihlášek vybere porota 2 nejlepší návrhy nového produktu. Tyto produkty pak budou vybrané společnosti vytvářet za pomoci SME nástroje pro spoluvytváření. Ten slouží jako podpůrný manuál v průběhu celého procesu. Společnosti budou konzultovat své návrhy a pokroky se členy Quadruple Helixu, včetně uživatelů domácí péče. Ti jim poskytnou důležitou zpětnou vazbu z různých úhlů pohledu.

Cílem je vytvoření dvou minimálně obchodovatelných produktů (Minimum Marketable Product), které zůstanou majetkem společností stojících za jejich vývojem.

Časový rozvrh

Kde získám více informací?

Podrobné informace, včetně hodnotících kritérií, přihlášky a další informace získáte v kompletním znění výzvy, nebo nás kontaktujte a rádi Vám zodpovíme všechny vaše dotazy.

HoCare2.0 otevřená výzva - podrobné infopdf817.25 KB

Otevřená výzva pro SME a startupy s produkty v oblasti domácí péče.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti