Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Otevřená výzva pro školy v Praze, Libereckém, Ústeckém a Královéhradeckém kraji

28. 05. 2019

Otevíráme registraci do Pilotu inovativního vzdělávacího systému InnoSchool (ILS). Výzva je otevřená pro všechny školy z Prahy, Libereckého, Ústeckého a Královéhradeckého kraje  od 1. 6. 2019 do 31. 10. 2019. 

Buďte jednou z prvních deseti škol v České republice, které dostanou možnost využít novou, zábavnou formu výuky, která žáky namotivuje nejen k sociálnímu podnikání.

Projekt Innoschool řeší potřebu systémové změny v podpoře slabé podnikatelské kultury a nízkého zapojení do vzniku sociálních inovací a podnikání již v adolescentním věku. Podporuje tak vysoce kvalitní střední vzdělávání nejen budoucích zaměstnanců, ale také budoucích podnikatelů.

Vzdělávací nástroj InnoSchool se skládá z několika částí. Spojuje seriózní počítačovou hru, klasickou výuku a meziškolskou soutěž. Žáci také budou moci sdílet svoje úspěchy a nově nabyté zkušenosti na sociálních sítích. 

V rámci vzdělávací hry na studenty čeká 6 sociálních potřeb:

 • Péče o stárnoucí populaci,
 • Posun společnosti směrem k odpovědnosti za životní prostředí,
 • Zařazení vyloučených skupin,
 • Blaho dítěte,
 • Migrace/Odliv kvalifikovaných pracovníků,
 • Nevýhody okrajových a venkovských oblastí.

Tyto potřeby jsme identifikovali díky mapingu v zapojených regionech a studenty budou provázet celým příběhem. Cílem vzdělávacího nástroje je, aby studenti přišli s vlastním podnikatelským řešením, které bude sociální potřeby reflektovat. 

Pilotní test a požadavky pro zapojení se do pilotního testu

Do pilotního testu zapojíme 10 škol v Praze, Libereckém, Ústeckém a Královéhradeckém kraji. Jednotlivé školy se mohou registrovat od 1. 6. do 31. 10. 2019  pomocí formuláře, který je ke stažení níže. Registrace se stvrdí podpisem memoranda ze strany školy a DEX Innovation Centre. Ve stejnou chvíli budou probíhat pilotní testy i v dalších 8 zapojených regionech, celkem se tedy zúčastní 90 evropských škol. 

Pilotní test proběhne v 5 nebo 6 vzdělávacích modulech, záležet bude na zaměření konkrétní školy. V souvislosti s tím pak budou moduly realizovány během 5 – 8 týdnů. Před samotným začátkem pilotu proběhne workshop pro učitele, na kterém získají potřebné znalosti pro vedení žáků. Samotný pilot bude veden proškoleným učitelem za podpory DEX Innovation Centre. 

Požadavky na školu jsou následující:

 • Škola musí mít počítačovou místnost s nejméně 10 osobními počítači s přístupem na internet (minimálně s prohlížečem Internet Explorer 10+)
 • Vybraná třída musí být v následujících 2 letech na území Prahy, Libereckého, Ústeckého a Královéhradeckého kraje
 • Škola musí přidělit alespoň 1 učitele, který se bude účastnit pilotního projektu ILS
 • Očekávání učitelů, ředitelů a očekávaných přínosů pro studenty musí odpovídat cílům a výsledkům učení ILS
 • Škola a učitel musí být schopni realizovat pilot ILS ve své škole / třídě
 • Pokud škola splňuje minimální požadavky, počítá se s tím, že hodnotící komise schválí její účast

Rádi se s vámi setkáme

V případě  zájmu si můžeme domluvit individuální setkání na vaší škole, na kterém vám Vojtěch Jíra, manažer projektu detailně představí celý proces. Vaše otázky také rád zodpoví e-mailem vojtech.jira@dex-ic.com nebo na telefonním čísle +420 604 304 725.

O zapojení školy do projektu bude rozhodovat Výběrová komise složená z členů Poradní skupiny. Tato komise se bude skládat ze zástupců Libereckého kraje, Národního ústavu pro vzdělávání a DEX Innovation Centre. V případě přihlášení více než 10 škol bude rozhodujícím faktorem datum odeslání přihlášky. 

  Registrační formulář do pilotního testu InnoSchool docx199.33 KB

  Tento formulář, prosím, vyplňte a zašlete na e-mail vojtech.jira@dex-ic.com

  O čem je projekt InnoSchool se můžete dozvědět zde

  Projekt je spolufinancován fondy Evropské Unie (ERDF, IPA, ENI)

  Tento web využívá cookies

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti