Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Otevření DEXIC µFabLabu a představení vzdělávacího programu pro studenty. Registrujte se do 26. 2.

20. 02. 2019

Jako první jsme otevřeli v Liberci technologickou dílnu pro vývoj prototypů, kterou jsme 19. února 2019 představili veřejnosti. DEXIC μFabLab je moderní technologická dílna pro mladé se zájmem o 3D tisk, tisk plošných spojů, IoT (Internet of Things = Internet Věcí) řešení nebo robotizaci.

Úvodní akce

Na úvodní akci v Krajské vědecké knihovně dorazilo více než 40 technologických nadšenců a zástupců veřejné správy. Po krátkém úvodním slovu představil Vojtěch Jíra (DEX Innovation Centre) koncept DEXIC µFabLabu, vybavení a pro koho je určen.

Návštěvníky programu motivovali i tři hosté. Prvním byl Alan Fabik s IoT stavebnicí BigClown, který mluvil o svém rozjezdu digitálního podnikání. Druhý host a konstruktér známé robotí holky Matyldy, Michal Seidl, seznámil posluchače s příběhem, jak Matylda vůbec vznikla a jak se vydala stopem na cestu po republice. Vladimír Hůda se svým projektem EASYmap mluvil o využití dronů při mapování terénu nebo sledování nebezpečných míst. 

DEXIC µFabLab

Najdete ho hned vedle Krajské vědecké knihovny v Liberci a v současné době nabízí studentům středních a vysokých škol vzdělávací program. Ten bude rozvíjet během sedmi lekcí jejich podnikatelské a digitální znalosti.

Po skončení prvního vzdělávacího programu bude µFabLab nadále sloužit studentům, ale prostory budou přístupné i startupům a malým a středním podnikatelům, kteří budou mít zájem o vývoj vlastních prototypů.

Vybavení

První návštěvníci si mohli prohlédnout dvě 3D tiskárny Průša, který je asi nejznámějším českým výrobcem; tiskárnu Sinterit Lisa pro SLS tisk funkčních prototypů; tiskárnu plošných spojů Voltera V-one, Arduino IoT kity, dále pájecí stanice, osciloskopy a další drobnosti.

Více informací o konceptu DEXIC µFabLabu, vybavení nebo vzdělávacím programu najdete na http://dex-ic.com/dexic-fablab.

Projekt je spolufinancován fondy Evropské unie (ERDF, IPA).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti