Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Výzva #2 - ovládání dýcháním

Režim asistence je speciální režim, který je třeba implementovat do nouzových ventilátorů v praxi. Režim sleduje tlak v dýchacích cestách vytvořený pokusem pacienta o samostatné dýchání. Systém tento pokus musí podporovat; jinými slovy, ventilátor stlačuje vzduch a podporuje pacienta při nádechu. Totéž se stane s výdechem. Systém rozpozná změnu tlaku vytvořenou pacientem při výdechu a bude takový pokus podporovat.

Výzva #2
Výzva kombinuje primárně elektronický design a programování. Užitečné by mohly být i mechanické konstrukční dovednosti. Vaším úkolem bude:

  • implementovat tlakový senzor do systému, včetně správného zapojení hadic
  • vylepšit firmware tak, aby poskytoval možnost asistenčního režimu. Kromě toho se systém automaticky přepne z obvyklého ovládání (dle objemu vzduchu) na asistenční režim. Systém by měl respektovat dechový objem nastavený lékařem, ale současně také implementovat kontrolu přetlaku, aby nedošlo k poškození plic pacienta.

Dopad
Předpokládáme prezentaci prototypu (v maximální možné kvalitě) s implementovaným (a bezpečným) režimem asistence.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti