Upravit stránku

Jaký problém projekt 4STEPS  řeší?

Projekt 4STEPS řeší výzvu Industry 4.0 (I4.0), jako nástroje k nové digitální průmyslové revoluci, která slibuje zvýšenou flexibilitu ve výrobě, přizpůsobení, vyšší rychlost, lepší kvalitu a vyšší produktivitu.

Tento rozvoj podporuje RIS3 v cílových regionech v nejrůznějších odvětvích. Malé a střední podniky v cílových regionech zaostávají v zavádění inovativních řešení navržených revolucí I4.0 a je tak zapotřebí zvýšit nadnárodní spolupráci.

Jaké jsou cíle projektu 4STEPS?

Hlavním cílem projektu je podpora úspěšné implementace RIS3 s využitím revoluce I4.0 pro všechna průmyslová odvětví identifikovaná jednotlivými regiony.

Cílovou skupinou jsou malé a střední podniky, které budou zapojeny prostřednictvím sítě digitálních inovačních center (DIH). 4STEPS povede ke zlepšení úrovně inovativních výrobních metod a aplikace I4.0 především díky rozšířené nabídce nabízených služeb, vývoji technologické úrovně, nadnárodnímu Akčnímu Plánu a tvorbě digitálních inovačních center - Digital Innovation Hubs, testovaných během pilotních testů.

V jakém období se projekt realizuje? 

1. 4. 2019 - 31. 3. 2022

Kteří partneři spolupracují na projektu 4STEPS?

ČESKÁ REPUBLIKA: DEX Innovation Centre

MAĎARSKO: Pannon Business Network Association

RAKOUSKO: Vorarlberg University of Applied Sciences

ITÁLIE: CNA Emilia Romagna + RE:Lab s.r.l

POLSKO: Regional Development Agency Bielsko-Biala

SLOVINSKO: Chamber of Commerce of Slovenia

NĚMECKO: Virtual Dimension Center

Kde lze nalézt více informací o projektu?

www.interreg-central.eu/4STEPS

Projekt je spolufinancován z fondů Evropské Unie (ERDF)