Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

SMART4MD

Řešení pro lidi s mírnou demencí představené na SMART4MD Roadshow v České republice

SMART4MD Roadshow proběhla v České republice v říjnu a listopadu 2019. Celkem jsme udělali tři zastávky - první v UP21 v Praze; další v prostorách ČVUT a poslední v Krajské vědecké knihovně v Liberci s cílem zvýšit povědomí veřejnosti o problémech spojených s mírnou demencí, seznámit je s vyvinutou platformou SMART4MD a s ní spojenými výhodami pro lidi s mírnou demencí, jejich pečovatele a zdravotnické pracovníky.

Pozvánka: Povídání o mírné demenci - 25. 11. 2019, Liberec

Odpoledne, v pondělí 25. listopadu, bychom vás rádi pozvali do Krajské vědecké knihovny v Liberci, kde proběhne akce "Povídání o mírné demenci". Dozvíte se, jak se projevuje, nebo jak s ní zacházet, pokud se objeví u vás, či někoho z rodiny. 

Startupy z oblasti zdravotnictví: Zjistěte více o podpoře ze strany EIT Health a jejich programech - uzávěrka 27. března!

Náš partner, EIT Health, organizuje pro startupy a malé a střední podniky v oblasti zdravotnictví programy, které jim pomáhají realizovat svá řešení. Dva z nich představíme, přihlášky je možné podávat do 27. března.

Během 28. Alzheimer Europe konference jsme propagovali aplikaci SMART4MD

Během třídenní konference Alzheimer Europe, 29. 10. – 31. 10. 2018 v Barceloně jsme měli příležitost prezentovat prototyp SMART4MD aplikace zlepšující kvalitu života lidí s mírnou demencí.

Mezinárodní konference v Madridu představila aplikaci SMART4MD pro lidi s mírnou demencí

Ve čtvrtek 1. února 2018 Polytechnická univerzita v Madridu hostila konferenci s titulem "ICT technologie podporující lidi s mírnou demencí a jejich pečovatele". Na konferenci vystoupili psychologové, neurologové, odborníci z oblasti zdravotní a sociální péče, technologové, zástupci pacientských a pečovatelských organizací, a to hlavně ze Španělska, ale i ze zahraniční. Konference se účastnili členové projektového konzorcia, které se skládá z 9 institucí a zdravotnických zařízení napříč Evropou. Společně diskutovali o mírné demenci a možnostech její léčby pomocí moderních technologí.  

Jak ICT technologie mohou pomáhat pacientům s lehkou demencí a jejich pečovatelům?

1. února, 8.00 – 14.00
ETSI Telecomunicación, Universidad Politéctica de Madrid
Av. Complutense, 30, 28040, Madrid

Odhaduje se, že v Evropě žije okolo 9 milionů lidí, kteří trpí jednou z forem stařecké demence. Symptomy se zhoršují v průběhu nemoci a postupně ničí mozek člověka.  Projekt  SMART4MD vyvinul aplikaci určenou pro tablety, která se specializuje na potřeby lidí s lehkou demencí. Na konferenci projektový tým a odborníci z oblasti technologií a zravotní péče budou diskutovat o různých přístupech k léčbě pacitetů s lehkou demencí a o tom, jak aplikace SMART4MD a další ICT nástroje mohou zlepšit život nejen pacietům, ale také lidem, kteří o ně pečují doma nebo ve zdravotnických zařízeních. 

Projekt SMART4MD vstupuje do klíčové fáze - rozsáhlého klinického hodnocení aplikace pro pacienty s mírnou demencí

Projekt SMART4MD vstoupil do své klíčové fáze v září 2017. Se skoro dokončenou studii proveditelnosti, která proběhla ve Španělsku a Švédsku behěm posledních dvou měsíců na které se testovala aplikace SMART4MD pro pacienty s mírnou demencí, jejich pečovatele a zdravotníky. Vše je skoro připraveno pro možný start 18 měsíční klinické zkoušky, které se bude účastnit 1200 pacientů ze 4 zemí, včetně České republiky.

Aplikace SMART4MD pomůže lidem s mírnou demencí

Čtyřletý projekt SMART4MD (Support Monitoring and Reminder Technology for Mild Dementia), na jehož vývoji se aktivně podílí také náš institut, připravuje aplikaci pro tablety, která bude určena především pro lidi s mírnou demencí.

Prototyp SMART4MD aplikace pro pacienty s mírnou demencí a etické schválení jeho zkoušky v ČR

Listopad a prosinec 2016 znamenal pro DEX Innovation Centre další 2 významné kroky vstříc vývoji aplikace SMART4MD pro pacienty s mírnou demencí - test vyvinutého klikacího prototypu mezi cílovými skupinami a etické schválení zkoušky této aplikace na reálných pacientech a pečovatelích.

 

Projekt SMART4MD představil logo projektu

DEX Innovation Centre hrdě představuje oficiální logo projektu SMART4MD, které reflektuje jeho hlavní téma - Support (podpora), Monitoring (monitoring) and Reminder (připomínání) Technology (technologie) for Mild Dementia (pro mírnou demenci).

Výsledky 1. fáze uživatelského výzkumu projektu SMART4MD pro pacienty s mírnou demencí

Projekt SMART4MD úspěšně ukončil 1. fázi výzkumu, která zahrnovala rozhovory s lékaři a odborníky z oboru zdravotnictví. Součástí byly také skupinové diskuse s lidmi trpícími poruchami paměti či mírnou demencí a jejich pečovateli.

Průzkum mezi pacienty s problémy s pamětí, jejich pečovateli a zdravotníky

V lednu 2016 proběhl v Liberci a v Praze, v rámci projektu SMART4MD, úspěšně průzkum mezi lidmi s poruchami paměti, jejich pečovateli a ošetřujícími zdravotníky. Ti byli vyzpovídáni formou skupinové diskuse či pomocí individuálních rozhovorů.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti